[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
:: جلسه مجازی آقای دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اعضای کانون قران و عترت به مناسبت ماه مبارک رمضان ::
 | تاریخ ارسال: 1400/2/6 | 
 جلسه مجازی آقای دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی
و اعضای کانون قران و عترت
به مناسبت ماه مبارک رمضان
به مناسبت قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان و لزوم اجرای برنامه‌ها و فعالیت های قرآنی در این ماه خدا، جلسه‌ای مجازی با حضور  اعضای محترم کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه، دکتر ارجمندی معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر اکبرزاده مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه و حجت الاسلام و المسلمین دکتر قاسمی مسئول دفتر حمایت از فعالیت‌های قرآنی و سیره‌ی اهل بیت علیهم السلام در تاریخ چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱ برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای چقارزردی، دبیر محترم کانون قرآن و عترت از برگزاری چنین جلساتی ابراز خرسندی داشتند و از دکتر ارجمندی و دیگر مسولین فرهنگی که این وقت دیدار را گذاشتند تشکر نمودند. آقای چقارزردی برنامه های پیش رو کانون را در ماه مبارک رمضان و پس از آن را تبیین نموده و چنین جلساتی را مایه خیر و برکت و از حمایت های معاونت فرهنگی و اجتماعی نسبت به مسایل قرانی سپاسگزاری نمودند.
سپس اعضای محترم کانون در موارد اثر بخشی و تقویت ارتباط کانون قران و عترت با معاونت فرهنگی مسایل مرتبط را بیان فرمودند.
دکتر ارجمندی:  کانون قرآن و عترت، اندیشه ای است که روح قران و سیره ی اهل بیت (ع) را با خودش به همراه دارد.
دکتر ارجمندی در توصیه و صحبت های خود بیان داشت ؛  کانون قرآن و عترت را نه تنها یک کانون بلکه یک اندیشه دانست. ایشان فرمودند کانون قرآن و عترت، اندیشه‌ای است که روح قرآن و سیره‌ی اهل بیت علیه السلام را با خودش به همراه دارد و اعضای این کانون در گفتار، کردار و رفتار و در همه‌ی عرصه‌ها باید الگو باشند، که بی‌شک همین طور است. دکتر ارجمندی اشاره داشتند که کانون قرآن و عترت متعلق به تمامی دانشجویان با هر سلیقه سیاسی و اجتماعی می باشد چرا که قرآن، سیره‌ی نبوی و سبک زندگی و اندیشه‌ی اهل بیت علیه السلام نقطه‌ی مشترک همه‌ است. در این راستا معاونت فرهنگی و اجتماعی برای گسترش اندیشه‌های قرآنی و سیره‌ی اهل بیت علیه السلام، نهج البلاغه و صحیفه‌ی سجادیه با تمام توان حمایت و کمک می‌کند و کانون قرآن و عترت به عنوان یکی از ارکان اساسی و ترویج این اندیشه‌ی آرامش بخش الهی شناخته شده است. ایشان اشاره داشتند که برنامه های خوب کانون قرآن و عترت محل آرامش روحی و روانی همه‌ی دانشجویان است و پیشنهاد دادند که کانون قرآن و عترت دارای ساختار و سازگاری مناسبی جهت همراهی با مرکز مشاوره و سلامت معاونت فرهنگی نیز می باشد و با مشاوره‌های روحی، روانی و تربیتی برمبنای اندیشه قرآن و سیره اهل بیت (ع) می توانند برای همه ی دانشجویان عزیز دانشگاه منشأ خیر و برکت باشند.

ایشان بیان داشتند که اعضای محترم کانون تحت حمایت مادی و معنوی معاونت فرهنگی و اجتماعی، روز به روز پیشرفت فعالیتی در زمینه های ذکر شده و در چارچوب آیین نامه خود را خواهند داشت.
دکتر ارجمندی: کانون قرآن و عترت متعلق به تمامی دانشجویان با هر سلیقه سیاسی و اجتماعی می باشد چرا که قرآن، سیره‌ی نبوی و سبک زندگی و اندیشه‌ی اهل بیت علیه السلام نقطه‌ی مشترک همه‌ است.
در این جلسه دکتر اکبرزاده مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه، ضمن تبریک کسب رتبه کانون برگزیده در جشنواره رویش، اشاره کردند که در خصوص حمایت مادی و معنوی از کانون قرآن و عترت، ما برای هر گونه پشتیبانی فکری، مادی و معنوی آمادگی خود را اعلام می‌کنیم.
 همچنین جناب آقای دکتر قاسمی با توجه به اینکه فعالیت‌های خوب قرآنی و سیره زندگی نبوی برکاتی برای مجموعه دارد، افزودند به عنوان یک طلبه و عضو هیات علمی دانشگاه در تمامی زمینه های فعالیتی کانون همراهی خواهند نمود واین وظیفه همه ماست.
در انتهای جلسه مسایل مختلف و نقطه ضعف ها و قوت ها در یک گفت و گوی صمیمانه بین شورای کانون قرآن و مسئولین انجام گرفت و راهکارهای برای بهتر حرکت کردن دراین مسیر نورانی و اصلاح امور بیان گردید .
در آخر دکتر ارجمندی بیان داشت، در برنامه آینده در نظر است و پیشنهاد دارم که یکی از بوستان ها(پارک های ) دانشگاه را به عنوان سبک زندگی قرآنی و سیره اهل بیت (ع) و شهدا قرار داده و محتوا سازی کنیم. که در این خصوص بهترین همکار و متولی را دانشجویان خلاق کانون قرآن می دانم،  که این موضوع مورد استقبال دانشجویان قرارگرفت و قرار شد که اعضای کانون نظرات خود را در این مورد به معاونت ارسال، تا بعد از جمع‌بندی به صحن شورای فرهنگی، جهت تصمیم نهایی و مصوبه ارایه گردد.
جلسه با صلوات و دعای فرج به اتمام رسید .
دفعات مشاهده: 722 بار   |   دفعات چاپ: 108 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد