[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره معاونت ::
مدیریت‌ها::
آئین‌نامه‌ها ::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
سازمان های بین المللی::
امکانات و فرصت ها::
اخبار ::
تسهیلات پایگاه::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
روز علم ایران و آلمان ::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
برقراری ارتباط::
::
کاتالوگ انگلیسی دانشگاه

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
:: برگزاری وبینار تخصصی همکاری‌های علمی ایران و ایتالیا با حضور سفرای دو کشور و دانشگاه های عضو کارگروه همکاریهای علمی بین المللی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/10/1 | 
برگزاری وبینار تخصصی همکاری‌های علمی ایران و ایتالیا
با حضور سفرای دو کشور و دانشگاه های عضو کارگروه همکاریهای علمی بین المللی با کشور ایتالیا

وبینار تخصصی همکاری‌های علمی ایران و ایتالیا با حضور سفرای دو کشور، مسئولین وزرات علوم تحقیقات و فناوری، اساتیدی از دانشگاه‌های ایتالیا و دانشگاه‌های عضو کارگروه ملی همکاریهای علمی بین‌المللی با کشور ایتالیا همزمان با هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۹ برگزار شد. در مراسم افتتاحیه این وبینار تخصصی که توسط اداره کل حمایت و پشتیبانی امورپژوهشی و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری که مسئولیت کارگروه ملی هماهنگی تعاملات علمی‌بین‌المللی ایتالیا را برعهده دارد برنامه‌ریزی شده بود، دکتر عبدالساده نیسی مدیر کل دفترحمایت و پشتیبانی امورپژوهشی و فناوری، دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل، حمید بیات سفیر ج.ا.ایران در ایتالیا و جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران سخنرانی کردند.
 
پس از افتتاحیه یک تور مجازی برای ارائه روند بازدید از غرفه‌های دانشگاه‌های و مراکز پژوهشی کشور در نمایشگاه پژوهش و فناوری که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در هفته پژوهش و فناوری برگزار شده استبرای شرکت‌کنندگان در این نشست تخصصی به صورت برخط ارائه شد.
در این نشست تخصصی دکتر وینچنزو لیپاردی، برگزارکننده نشست دو روزه همکاری مشترک علمی، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا در سال ۱۳۹۶ که در تهران و با همکاری وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد، در خصوص مدل توسعه پژوهش و فناوری در ایتالیا و اهمیت پیگیری همکاری برنامه‌ریزی شده قبلی در فروم سال ۱۳۹۶ تاکید کرد. سپس دکتر  چررتی از دانشگاه ساپینزا در خصوص تعاملات بین آن دانشگاه و دانشگاه‌های ایران که بیشتر در حوزه پزشکی است مطالبی را ارائه و ظرفیت‌های دانشگاه ساپیزا را معرفی نمود. در ادامه نماینده شهرک صنعتی اصفهان معرفی فعالیت‎های آن شهرک را معرفی کرد. پس از آن دکتر شاه‌حسینی معاون بین‌الملل دانشگاه علم و صنعت ایران به معرفی مدل همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه علم و صنعت ایران و همچنین معرفی گروه ۵ دانشگاه صنعتی بزرگ کشور UT۵   که با هدف توسعه فعالیت بین‌المللی دانشگاهی با هم همکاری میکنند، پرداخت. سپس دکتر خلقی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و فعالیت‌های مشترک را با دانشگاه و مراکز علمی ایتالیا را طرح کردند. پس از آن دکتر موحدی معاون پژوهش فناوری دانشگاه صنعتی شریف به ارائه سخنرانی در خصوص زیست‌بوم پژوهش و فناوری در ایران و نمونه مراکز فناوری دانشگاه صنعتی شریف پرداخت. پس از ایشان پروفسور جورجیو ونتره از دانشگاه ناپل در خصوص اقتصاد دیجیتال و سیاست‌های ایتالیا در همکاری‌های منطقه‌ای سخنرانی کرد.
در پایان جمع بندی جلسه توسط دکتر لیپاردی و دکتر نیسی ارائه شد و دو طرف بر توسعه همکاری‌ها و پیگیری‌های بعدی تاکید داشتنند.

مطالب مشابه


Persian site map - English site map - Created in 0.09 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4263